Episode 3: Η φωνή της Ψωρίασης | Ρευματολόγος
MP3•Αρχική οθόνη επεισοδίου
Manage episode 384191055 series 3527391
Το περιεχόμενο παρέχεται από το Epidermia. Όλο το περιεχόμενο podcast, συμπεριλαμβανομένων των επεισοδίων, των γραφικών και των περιγραφών podcast, μεταφορτώνεται και παρέχεται απευθείας από τον Epidermia ή τον συνεργάτη της πλατφόρμας podcast. Εάν πιστεύετε ότι κάποιος χρησιμοποιεί το έργο σας που προστατεύεται από πνευματικά δικαιώματα χωρίς την άδειά σας, μπορείτε να ακολουθήσετε τη διαδικασία που περιγράφεται εδώ https://el.player.fm/legal.
Καλωσορίσατε στα podcasts του συλλόγου ασθενών με δερματικά νοσήματα Επιδέρμια στο πλαίσιο της δράσης "Η Φωνή της ψωρίασης". Στο τρίτο επεισόδιο η δημοσιογράφος Βίκυ Καρατζαφέρη μαζί με τον επίκουρο καθηγητή ρευματολογίας της ιατρική σχολής του ΕΚΠΑ στο νοσοκομείο Αττικόν Αντώνη Φανουριάκη συζητούν για την ψωριασική αρθρίτιδα. Η δράση η φωνή της ψωρίασης είναι μια δράση που στοχεύει στην ενδυνάμωση, ενημέρωση και κοινωνικοποίηση των ασθενών καθώς και στην ευαισθητοποίηση της κοινής γνώμης. Αποτελείται από τρεις φάσεις (ψίθυρος, ομιλία, κραυγή), οι οποίες εμπνέονται από τις τρεις εντάσεις της φωνής μας. Ψίθυρος: Η πρώτη φάση περιλάμβανε δια ζώσης και διαδικτυακές συναντήσεις, όπου ασθενείς με ψωρίαση εξέφρασαν τους φόβους τους. Ομιλία: Δημοσίευση ιστοριών ασθενών με ψωρίαση σε posts στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης του συλλόγου. Κραυγή: Podcasts όπου άτομα σχετικά με την ψωρίαση μιλάνε για χρήσιμα θέματα σχετικά με την νόσο και τις εμπειρίες τους. Η δράση 'Η φωνή της ψωρίασης' έγινε με την ευγενική υποστήριξη των: χορηγών ΒΙΑΝΕΞ | UCB και των υποστηρικτών ABBVIE | AMGEN | JANSENN | LEO. Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο Facebook.com/Epidermia.gr Instagram.com/epidermia.greece www.epidermia.gr 231 555 3780
…
continue reading
5 επεισόδια