Feta Made Flesh

34:11
 
Μοίρασέ το
 

Manage episode 300207785 series 1987214
Από Dimitrios Mistriotis ανακαλύφθηκε από την Player FM και την κοινότητά μας - τα πνευματικά δικαιώματα ανήκουν στον εκδότη, όχι στην Player FM και ο ήχος αναπαράγεται απευθείας από τους διακομιστές μας. Πατήστε το κουμπί Εγγραφή για να παρακολουθείτε τις ενημερώσεις στην Player FM ή επικολλήστε το URL feed σε άλλες εφαρμογές podcast.

Welcome to Tuaoni: A backwater colony, at the arse end of the universe, where the unruly prosper and the destitute perish. A world full of hustlers, criminals, mercenaries, and assassins.

Το Metal Made Flesh είναι ένα από τα πιο δυνατά δυνατά βιβλία/σύμπαντα/"κόσμοι" που κυκλοφορούν εκτός mainstream. Ακούστε τους δημιουργούς του Jeremy Biggs και Sim (Simeon) Aston να το παρουσιάζουν μαζί με την καγκουρό προφορά του Δημήτρη. Επίσης, μιλούν και για άλλες δουλείες τους, την σκηνή στο Ηνωμένο Βασίλειο, το τι τους αρέσει, την λειτουργία των δίκτυων διανομής και πολλά άλλα σχετικά.

Λόγω πυρκαγιών/καταστάσεων, "σπάμε" την ροή με ένα podcast από το "ψυγείο" το οποίο ηχογραφήθηκε στα Αγγλικά για μια παράλληλη προσπάθεια που δεν συνεχίστηκε τον Νοέμβριο του 2020. Αποφασίσαμε με τους δημιουργούς να το βγάλουμε τώρα έτσι ώστε να συμπίπτει με την κυκλοφορία του Metal Made Flesh 4 που μπορείτε να το βρείτε εδώ: https://www.kickstarter.com/projects/subversivecomics/metal-made-flesh-4-damnation-an-illustrated-novella?ref=6ub1d8 αλλά και το "Mayhem: Collected Hardback Edition".

Ιστορία/πρώτη επαφή: πριν μερικά χρόνια αγόρασα από το Kickstarter κάτι που νόμιζα ήταν ένα cyberpunk comic. Όταν έφτασε μια εικονογραφημένη νουβέλα σκέφτηκα αρχικά να την πετάξω με το μόνο που με σταμάτησε να είναι μια κάρτα υπογεγραμμένη από έναν από τους δημιουργούς της. Πριν ένα μήνα τυχαία άνοιξα το βιβλίο και αμέσως "κόλλησα" μέχρι να το τελειώσω. Αμέσως μετά παρήγγειλα το επόμενο και έψαξα τους δημιουργούς τους για συνέντευξη. Και οι δύο ήταν διαθέσιμοι οπότε και η συγκεκριμένη ηχογράφηση.

Σειρά διαβάσματος για Metal Made Flesh: "Metal Made Flesh", "Blood and Oil", "Deception", "Vengeance", "Metal Made Flesh 4". Το Bible έχει επιπλέον υλικό για την σειρά.

Λινκς:

Metal Made Flesh: https://www.metalmadeflesh.com/

Robot Mayhem: https://www.metalmadeflesh.com/product/super-robot-mayhem-issue-01/

Bjork video: https://www.youtube.com/watch?v=kK84UnW7ufU

Cy Dethan: https://www.comicsy.co.uk/cydethan/

Phil Buckenham: https://philbuckenhamart.wixsite.com/philbuckenham

Paul Gravett (oriental comics): http://www.paulgravett.com/

Grand Morisson: https://www.grantmorrison.com/, Supergods: https://www.grantmorrison.com/books-prose

Alan Moore's "... on Why Superhero Fans Need to Grow Up": https://www.vulture.com/2016/09/alan-moore-jerusalem-comics-writer.html

Pat Mills: https://www.millsverse.com/blog-2/

Cinebook: https://www.cinebook.co.uk/

Humanoids: https://www.humanoids.com/

Richard Marazano & Shang - SAM: https://www.cinebook.co.uk/sam-1-after-man-p-4172.html

Paul Chadwick's Concrete: https://en.wikipedia.org/wiki/Concrete_%28comics%29

Dark Horse Alien VS Predator: https://digital.darkhorse.com/series/105/aliens-vs-predator

Blade Runner 2019: https://titan-comics.com/c/1453-blade-runner-2019/

Heavy Metal: https://www.heavymetal.com/

Heavy Metal- Brooklyn Gladiator: https://www.mycomicshop.com/search?TID=51256749

Action Force: https://www.yojoe.com/comics/af/

Shūzō Oshimi: https://en.wikipedia.org/wiki/Sh%C5%ABz%C5%8D_Oshimi

Sim: https://www.astonart.co.uk/, https://www.instagram.com/astonart/, https://twitter.com/astonart78

--- Send in a voice message: https://anchor.fm/fetareport/message

209 επεισόδια